KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
JEDNĄ NOGĄ W GROBIEJEDNĄ NOGĄ W GROBIE - Jeaniene Frost

OPIS KSIĄŻKI:

 

"Można uciec z grobu, ale nie można się ukryć. Półwampirzyca Cat Crawfield jest teraz agentką specjalną pracującą dla rządu, żeby pozbyć się ze świata złych nieumarłych. Nadal korzysta ze wszystkiego, czego nauczył ją Bones, jej seksowny i niebezpieczny były kochanek, ale kiedy staje się celem płatnych zabójców, jedyną osobą, która może jej pomóc, jest wampir, którego zostawiła. Jego obecność budzi w niej wszelkiego rodzaju emocje, od podniecenia walką ramię w ramię po lekkomyślną, niepohamowaną namiętność. Ale wyznaczona za nią cena - martwą albo półżywą - oznacza, że jej przeżycie zależy od współdziałania z Bonesem. I nieważne, jak bardzo Cat się stara, żeby ich stosunki były wyłącznie służbowe, przekona się, że pożądanie trwa wiecznie. i że Bones nie pozwoli jej znowu odejść".

 

RECENZJA KOSTNICA:

 

         Seria "Nocna Łowczyni" autorstwa Jeaniene Frost jest dla mnie jedną z milszych wydawniczych niespodzianek bieżącego roku. Choć początkowo dość sceptycznie do niej  podchodziłam nie oczekując znaleźć w kolejnym paranormal romansie niczego wyjątkowego, co by wyróżniało tę książkę ponad inne to muszę szczerze przyznać - wpadłam po uszy! Zdecydowanie plasuje się w pierwszej dziesiątce, o ile nie wyżej, moich ulubionych pozycji książkowych. Teraz już rozumiem wszechobecny zachwyt nad tą książką. Każdy w niej znajdzie coś dla siebie. Jest krwawa jatka doprawiona solidnym kąskiem tajemnicy, dawką emocji oraz napięcia dodatkowo z szczyptą pieprznego romansu.

         Jako, że "Jedną nogą w grobie" jest drugą odsłoną tej serii od razu odradzam sięganie po tę część bez zapoznania się poprzednią. Zdecydowanie lepiej mieć dokładnie nakreślony obraz sytuacji i napięcia jakie główni bohaterowie między sobą budują aniżeli snuć, pewnie i tak nie trafne, domysły co ich łączy i co się pomiędzy nimi wydarzyło. Zapewniam Was, że relacje Cat z Jej towarzyszami broni czy nawet z samymi wrogami są nietuzinkowe. W ogóle postać półwampirzycy mi bardzo przypadła do gustu i to nie z uwagi na jej naturę, ale Jej waleczna postawa u mnie punktuje. Jak już nie raz wspominałam lubię twarde babeczki, które walczą o swoje, wiedzą czego chcą i nie są lekkomyślnymi, pustymi lasencjami błąkającymi się po świecie bez celu. Kitten niewątpliwie się do nich zalicza, nie ugnie się przed niczym, jest bojowo nastawiona, pyskata, ale jednocześnie odpowiedzialna, dbająca czasem nawet bardziej o innych aniżeli o siebie samą. To właśnie Jej współczujące i kochające serce skierowało ją na drogę, z której postanowiła nie zbaczać. Porzuciła ukochanego, pogrzebała swoją przeszłość, zaszyła się z matką w obcym mieście jako agentka specjalna w rządowym oddziale eliminującym złych nieumarłych przybierając fałszywe dane - dokładnie w takiej kolejności. Pomimo ostrożności i zmian wprowadzonych w Jej życiu wróg nie próżnował. Ktoś wyznaczył nagrodę za Jej głowę. Teraz sama trafiła na celownik i Jej życiu zagrażało większe niebezpieczeństwo niż podczas niejednej już zaliczonej misji. Czy ujdzie z tego polowania cało? Akcja nie zwalnia ani na moment całkowicie pochłaniając czytelnika w świat rządzącymi się prawami nosferatu.

         Obok thrilleru trzymającego w napięciu, kryminału mrożącego krew w żyłach i dramatu zapierającego dech w piersi mamy także romans przyspieszający bicie serca. Oczywiście nie mogło się obejść bez pojawienia Bones'a, jej ukochanego wampira, którego porzuciła cztery lata temu. Przyznam szczerze, że nie potrafiłam się doczekać momentu, kiedy ich drogi się znowu zejdą. Każda chwila spędzona z nimi była dla mnie bezcenna i nie żałuję ani jednej nieprzespanej godziny spędzonej w Ich objęciach. To co Ci dwoje wyprawiają i jak się do siebie odnoszą po prostu zasługuje na uznanie. Nie sposób się z nimi nudzić i zasnąć przy tej książce.

         I o ile "W połowie drogi do grobu" przebrnęłam z przyjemnością, zaciekawieniem oraz niedowierzaniem, że pomimo kolejnej wampirzej powiastki książka mnie tak poruszyła i tym samym bardzo mi się spodobała, to będąc "Jedną nogą w grobie" nie było już dla mnie odwrotu i wręcz nie potrafiłam się oderwać od akcji, co w efekcie spowodowało że zdecydowanie za szybko skończyły mi się strony. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak kontynuować swoją ekscytującą podróż i korzystać z życia nim wyląduję "W grobie". Nie ma co się bać przecież i tak każdy tam prędzej czy później trafi...

 

MoNiuRka

z dn. 22/10/2011

 

Wydawca: Mag Wydawnictwo

Data premiery: 19/10/2011

Ilość stron: 440

 

Recenzja części I "W pół drogi do grobu": http://www.kostnica.com.pl/wpoldrogi.htm