KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
GHOSTRIDER 2

Po obejrzeniu tego filmu nasunęło mi się tylko jedno pytanie: Nicolas why? Nicolas Cage, jeden z moich ulubionych aktorów znowu w filmie, który pozostawia wiele do życzenia . Zresztą, co tam owijać w bawełnę. „Ghost Rider 2" w reżyserii Marka Neveldine i Briana Taylora to kompletne dno. Szkoda taśmy filmowej. Ale od początku.

Johnny Blaze to motocyklista, który aby uratować swojego ojca zawarł pakt z diabłem. Został opanowany przez Zarathosa, demona pożerającego dusze. Bohater zamienia się w Ghost Ridera i szuka ofiar, ludzi, którzy dopuścili się przestępstw, zaspokaja głód dusz. Tymczasem diabeł chce dorwać pewnego chłopca. Blaze otrzymuje niezwykłą propozycję. Jeżeli będzie chronić dzieciaka i jego matkę to zakon zdejmie wiszącą nad nim klątwę. Bohater podejmuję się zadania.

„Ghost Rider 2" to film oparty na podstawie komiksów Marvel Comics. W 2007 roku na ekranach kin pojawiła się pierwsza cześć, w tym roku mamy wątpliwą przyjemność oglądać drugą odsłonę.

Film jest gorzej niż zły. Jeżeli ktoś nie oglądał poprzedniej ekranizacji lub nie przeczytał opisu dystrybutora to z fabuły filmu na pewno nie dowie się, o co w nim chodzi. Widz nie wie, kto, co i dlaczego. Niejasność i nielogiczność scenariusza, niespójność i tandeta uderzają z każdej sceny.

Film zaliczono do kina akcji, tymczasem z ekranu wieje nudą. Mamy trochę wybuchów, pościgów, ale są niczym dziełem amatorów. Nie zachwycają, nie wzbudzają emocji.

Na ekranie widzimy tytułowego Ghost Rudera faceta z płonącą czaszką, który rozprawia się z przestępcami. Czy bohater miał wzbudzać strach, przerażenie? Nie wiem, mnie śmieszył i wydawał się karykaturalny.

 

Jeżeli chodzi o obsadę filmu: w „Ghost Rider 2” wystapili między innymi: Nicolas Cage, Violante Placido , Ciarán Hinds,  Idris Elba.

Nicolas Cage, który naprawdę stworzył wiele dobrych kreacji ostatnio nie ma do nich szczęścia. Filmy z jego udziałem są słabe a i on nie jest w najlepszej formie. Chałturzy na całego. Partneruje mu Violante Placido. Aktorka bezbarwna i nic nie wnosząca do obrazu.  Jest a jakoby jej nie było. Piękna kobieta w filmie? Nie w tym wydaniu. 

 

„Ghost Rider 2” okazał się wielkim rozczarowaniem. Pierwsza cześć była słaba, druga jest jeszcze gorsza, miejmy nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł nakręcenia trzeciej odsłony.

Badziewie. Nie polecam. Oglądacie na własną odpowiedzialność.

 

Reżyseria: Mark Neveldine, Brian Taylor  Scenariusz: David S. Goyer, Scott M. Gimple                                                                           Produkcja: USA   Premiera: 2012 Obsada: Nicolas Cage, Violante Placido , Ciarán Hinds,  Idris Elba.

ZAJĄC