TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE
KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL
WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
Freddy Krueger Jason Voorhees Jerry Dandrdige LeatherFace Michael Myers Pinhead

Freddy Krueger

Jason Voorhees

Jerry Dandrdige

LeatherFace

Michael Myers

Pinhead

Chyba najbardziej rozpoznawany horrorowy bohater z serii Koszmar z Ulicy Wiązów. Psychopatyczny morderca dzieci, po uniewinnieniu przez sąd zostaje złapany i spalony żywcem przez mieszkańców miasteczka Springwood.

Freddy jednak nie kończy swego makabrycznego dzieła i zza grobu nawiedza we śnie dzieci, by dokonac zemsty na mieszkańcach Springwood. Freddy jest dzieckiem zakonnicy, ktorą zgwałcili psychopaci podczas pracy w szpitalu psychiatrycznym. Jego cechami szczególnymi są: zniekształcona od poparzeń twarz, rekawica z nożami orqaz sweter w czarno czerowne pasy. Najwiecej w role Freddyego wcielił sie Robert Englund a nakrecono 10 filmow.

 

Ikona pop kultury Jason Voorhees jest postacią z serii filmów Piatek Trzynastego. Najbardziej harakterystyczną cechą Jasona jest hokejowa maska, która nosi. Cieżko powiedzieć kim naprawde jest Jason.

W pierwszej części mordercą jest matka Jasona, która obwinia młodych ludzi podobnych do tych opiekujacych sie jej synem Jasonem w 1957 roku, że jej syn sie utopił. Główna role Jason zaczyna odgrywać od drugiej cześci serii.

W role Jasona wcielali sie kolejno:Ari Lehman, Warrington Gillette i Steve Dash, Richard Brooker, Ted White C.J., Graham Kane, Hodder Ken Kirzinger, Derek Mears

 

Wampir z kultowego horroru z 1985 roku Fright Night. Rolę Jerrego zagrał Chris Sarandon. Film w reżyserii Tom'a Hollanda opopwiadał historię Charleya Brewstera, nastolatka wielkiego miłośnika horrorów, który odkrywa, że jego sąsiad jest wampirem.

Jedna z najbardziej okrutnych i strasznych postaci to LeatherFace bohater serii Teksańska Masakra Piła Łańcuchową.Wzorowany na rzeczywistej postaci mordercy Eda Geina. Pseudonim czyli skórzana twarz zawdziecza masce zrobionej z twarzy ofiar.

LetherFace czyli Thomas Hewitt urodzony 39 roku jako narzedzie zbrodni używa piły łańcuchowej. Do tej pory nakręcono sześć częsci Teksańckiej Masakry Piłą Łańcuchową. Reżyserem pierwszych dwóch części i zarazem twórcą postaci LeatherFace jest Tobe Hopper odpowiedzialny między innymi za takie obrazy jak Zjedzeni Żywcem, Misteczko Salem,Maglownica i Kostnica. W postać LeatherFace wcieliali sie kolejno Gunnar Hansen, Bill Johnson, R.A. Mihailoff, Robert Jacks oraz Andrew Bryniarski

Postać kultowej serii Halloween Michael Myers jest psychopatycznym mordercą. Myers rozpoczyna swą krwawą historie mordując (jeszcze jako chłopiec) w świeto Halloween siostrę i ojca.

Po tym zdarzeniu zostaje zamkniety w zakładzie dla psychicznie chorych. Gdy Michael dorasta ucieka z zakładu i rozpoczyna swe krwawe łowy. Cechuje go biała maska na twarzy oraz to, że zabija wielkim nożem.

Michael występuje łacznie w dziewieciu filmach.

Reżyserem pierwszego Halloween z 1978 roku był John Carpenter.

 

 

 

Gł,ownym bohaterem serii Helraiser jest Pinhead. Twórca tej postaci jest Clive Barker. Pinhead jest liderem i władca Cieniobitów istot z piekła. Jego charakterystyczny wyglad to głowa z wbitymi gwoździami i czarny płaszcz.

Tam gdzie pojawia sie Pinhead w swoim lateksowym ;) stroju pojawia sie tez cierpienie. Główna satysfakcja dla cieniobitów i Pinheada jest zadawanie bólu.

Do tej pory nakręcono osiem obrazów z Pinheadem.

 

 

 

 

Fright_night_poster.jpg (17036 bytes)

DRACULA

LALECZKA Chucky

CONSTATNTINE

Toshio

Klaun It To

Sadako

Dracula

LALECZKA Chucky

John Constantine

Toshio

Klaun Pennywise

Sadako

Postać Draculi po raz pierwszy pojawiła się w 1897 roku, kiedy to Bram Stoker wydał swoją książkę zatytułowaną Dracula. Na jej podstawie nakręcono kilka adaptacji filmowych. Jednak moją ulubioną wersją jest dzieło w reżyserii Francisa Forda Coppoli.

Temat zabójczej dziecięcej zabawki nie był chyba nigdy tak przerażający jak w przypadku lalki o imieniu Chucky. Widzowie pierwszy raz mieli okazję spotkać się z tą postacią w roku 1988, kiedy to ukazał się film pod org. tytułem Child's Play.

Wielu zna go tylko i wyłącznie z filmowej adaptacji komiksu Hellblazer, pod tytułem Constantine. John od dziecka miał umiejętność widzenia zaświatów. Potrafi widzieć tajemnicze istoty, które w ludzkich ciałach mieszają się w tłumie i żyją jak ludzie.

Toshio Saeki postać chłopca z serii horrorów Ju On - Klątwa. Toshio jest duchem.

 

 

 

Klaun wymyślony i przedstawiony przez Stephena Kinga w powieści To. Postać klauna rewelacyjnie zagrał Tim Curry w mini serialu telewizyjnym To.

 

 

Sadako Yamamura - seria filmów Ring

 

 

 

[czytaj dalej] [czytaj dalej] [czytaj dalej]   [-] [-]

 

Candyman – bohater powstałych w latach dziewięćdziesiątych serii filmów ( „Candyman”,   „Candyman II: Pożegnanie z ciałem”, „Candyman III: Dzień umarłych”).

Hannibal Lecter- psychiatra, geniusz, okrutny morderca. Bohater opartych na powieściach Thomasa Harrisa filmów: „Czerwony smok”, „Milczenie owiec”,” Hanibal i „Hannibal – po drugiej stronie maski”.  

 

[czytaj dalej] [czytaj dalej]