TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
DRACULA  2013

Serial oparty na postaciach i motywach klasycznej powieści Brama Stokera. W rolach głównych Jonathan Rhys-Meyers, Thomas Kretschmann i Oliver Jackson-Cohen.
W 1896 roku w Londynie zjawia się Drakula, który jako tajemniczy amerykański przemysłowiec Alexander Grayson (Jonathan Rhys Meyers) zwraca uwagę miejscowej arystokracji zakupem wystawnej rezydencji w CarfaxManor. Zamieszkuje w niej wraz ze swoim radcą prawnym i zaufanym powiernikiem, panem Renfieldem (Nonso Anozie). Grayson chce przekonać londyńskie społeczeństwo do nowych technologii, a w szczególności energii elektrycznej, która może rozświetlić Londyn. Jednak prawdziwym powodem przybycia Drakuli do Londynu jest zemsta na ludziach, którzy rzucili na niego klątwę nieśmiertelności i zabili jego żonę. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy zakochuje się w Minie Murray (Jessica De Gouw), która bardzo przypomina jego nieżyjącą żonę.

Grayson organizuje w swojej posiadłości wystawne przyjęcie, na którym prezentuje londyńskiej elicie nową technologię. Wynalazek spotyka się z chłodnym przyjęciem, zwłaszcza ze strony inwestorów związanych z przemysłem naftowym, którzy zaniepokoili się o swoje dochody w przypadku, gdyby "sztuczka" - jak ją nazwali - okazała się prawdą. Grayson zatrudnia jako swojego przewodnika w kontaktach z londyńską arystokracją reportera "The London Inquisitor", Jonathana Harkera(Oliver Jackson-Cohen), który jest narzeczonym Miny. Jednocześnie postanawia uwieść związaną z tajemniczym Zakonem Smoka łowczynię wampirów Lady JayneWetherby (Victoria Smurfit).

W głównego bohatera serialu wcielił się jeden z jego producentów Jonathan Rhys Meyers, zdobywca Złotego Globu za tytułową kreację w filmie "Elvis", znany szerokiej publiczności jako król Henryk VIII z "Dynastii Tudorów". Meyersowi na planie towarzyszy Thomas Kretschmann, który - co ciekawe - w 2012 roku zagrał Drakulę w filmie Daria Argento. Tym razem, jako Abraham van Helsing, Kretschmann budzi ze snu słynnego wampira i zawiera z nim sojusz przeciwko wspólnemu wrogowi. Jego obsesja na temat zemsty i władzy sprawia, że staje się większym zagrożeniem dla ludzi niż sam Drakula. Do obsady dołączył także Oliver Jackson-Cohen, który zagrał Jonathana Harkera, dziennikarza który desperacko wspina się po szczeblach kariery i arystokratycznej hierarchii. W piękną Wilhelminę Murray, która do złudzenia przypomina zmarłą żonę Graystona, wcieliła się Jessica De Gouw, a w jej przyjaciółkę, seksowną londyńską arystokratkę Lucy - Katie McGrath. Lojalny powiernik Graystona, R.M. Renfield, wystąpił pod postacią Nonso Anozie'ego, a zafascynowanej tajemniczym inwestorem Lady Jane ciała i talentu użyczyła Victoria Smurfit. Za przetłumaczenie historii Drakuli na język filmowy jest odpowiedzialny Cole Haddon, który został także jednym z producentów wykonawczych projektu.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEZON 1

1. The Blood is the Life
2. A Whiff of Sulphur
3. Goblin Merchant Men
4. From Darkness to Light
5. The Devil's Waltz
6. Of Monsters and Men
7. Servant to Two Masters
8. Come to Die
9. Four Roses
10. Let There Be Light

Gatunek serialu
dramat horror thriller

Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania

Oryginalny język
angielski

Twórcy
Cole Haddon,
Daniel Knauf

Główne role

Jonathan Rhys Meyers
Jessica De Gouw
Thomas Kretschmann
Oliver Jackson-Cohen
Victoria Smurfit
Katie McGrath
Nonso Anozie

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY TYLKOWCZASY.PL
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY DZIELNICAZABAWEK.PL
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS WSZYSTKO DO BIURA
OPOWIADANIA INDEKS GALERII     DRUKARNIA
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI