TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK  NAWIEDZONA MAPA

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
AMERYKAŃSKI WAMPIRAMERYKAŃSKI WAMPIR tom 1 wydawnictwo EGMONT

Komiks ze scenariuszem Stephena KINGA!

Fascynująca, mroczna opowieść o wampirach. Jeśli do pracy bierze się amerykański mistrz horroru, Stephen King, można być pewnym, że efekt będzie niezwykle ciekawy. I tak właśnie jest w przypadku serii Amerykański wampir.

Sławny Stephen King po raz pierwszy przyłożył rękę do stworzenia komiksu. Wraz ze Scottem Snyderem napisali dwutorowo poprowadzoną opowieść o narodzinach amerykańskiej odmiany wampira. Jak stwierdza sam tytułowy bohater historii, nie jest mutantem ani hybrydą, tylko tworem ewolucji - zupełnie nowym gatunkiem w procesie rozwoju rasy wampirów. Jest szybszy i silniejszy od swoich europejskich przodków, zaś moc czerpie. z kalifornijskiego światła słonecznego, a zatem może poruszać się także w dzień.
Przebiegły, bezwzględny i nienasycony Skinner Sweet nie jest zwykłym nocnym stworem. To pierwszy wampir zrodzony na amerykańskiej ziemi. Jest silny, nie boi się słońca i starych wampirów, pragnie krwi i. słodyczy. Kiedyś rabował banki i pociągi. W końcu wpadł i podczas próby ucieczki został zastrzelony. Ale nie umarł. Czterdzieści pięć lat później wstał z grobu i znalazł się w Los Angeles lat 20. XX wieku.

Tu wszyscy piękni i młodzi lecą jak ćmy ku światłom Hollywood. Tak jak młoda aktorka Pearl Jones, której sen o sławie przeradza się w krwawy koszmar. Dzięki Skinnerowi dziewczyna poznaje smak krwi i zemsty.

Atutami komiksu są nie tylko klimatyczne rysunki Rafaela Albuquerque i przygodowy
scenariusz, ale przede wszystkim ciekawe spojrzenie na tematykę wampirów. Jasno określił tę kwestię King we wstępie do komiksu, odcinając się od rządzącej dziś w mediach cukierkowej, romantycznej wizji krwiopijców.

 OBRAZY GROZY - AMERYKAŃSKI WAMPIR 2

Fascynująca, mroczna opowieść o wampirach. Głównym bohaterem serii jest przebiegły, bezwzględny i nienasycony Skinner Sweet – pierwszy wampir zrodzony na amerykańskiej ziemi i pierwszy, który nie musi unikać światła słonecznego. Dobrze zadomowione w Ameryce stare wampiry o europejskich korzeniach muszą za wszelką cenę pozbyć się niebezpiecznego konkurenta...

Drugi tom serii przenosi nas w lata 30. XX wieku. Ówczesne Las Vegas już zdążyło zasłynąć jako Miasto Grzechu. Cash McCogan, twardy szef policji, zamierza uporać się z wszechobecną korupcją i przestępczością – nawet za cenę konfliktu z bogatym konsorcjum, które buduje wielką zaporę Hoovera na rzece Kolorado.

Tymczasem ktoś zaczyna po kolei zabijać szefów konsorcjum, a McCogan stopniowo odkrywa, że trafił w sam środek wojny pomiędzy najstarszymi wampirami świata, tajnym stowarzyszeniem, które zamierza je wytępić, oraz Skinnerem Sweetem, pierwszym Amerykańskim Wampirem.

 Seria Amerykański Wampir nie przestaje zachwycać krytyków i czytelników w USA.

Scenariusz: Scott Snyder Rysunki: Rafael Albuquerque, Mateus Santolouco Przekład: Paulina Braiter Oprawa: twarda Objętość: 160 stron Format: 170 x 260 mm Cena: 89,99 zł ISBN 978-83-237-4784-0 Język oryginału: angielski Kategoria: komiks amerykański Podkategoria: horror październik 2012

OBRAZY GROZY - AMERYKAŃSKI WAMPIR 3

 

Są lata 40. XX wieku, trwa druga wojna światowa. Rzeki krwi spływają od cesarskiej Japonii po nazistowskie Niemcy. Ale to nic w porównaniu z grozą, którą rozpętają siły Osi, jeśli uda im się opanować broń ostateczną - wampiry! Na wyspie nieopodal Japonii nowy drapieżny gatunek wampira może zostać wykorzystany do samobójczych ataków na całą ludzkość. W zamku w Europie Wschodniej wampirza rasa panów gromadzi się, by stworzyć własną Rzeszę. Teraz wampiry i łowcy wampirów znaleźli się w ogniu walki, a Skinner Sweet, pierwszy amerykański wampir, trafia na linię frontu. Zarówno on sam, jak i podziemna armia jego najgroźniejszych wrogów muszą współdziałać, by pokonać przymierze Osi z nieumarłymi. Bo w cieniu swastyki i ogniu wschodzącego słońca mogą spłonąć nawet amerykańskie wampiry. Oto nowy rozdział bestsellerowej serii komiksowej autorstwa Scotta Snydera (Batman, Swamp Thing) i rysowników Rafaela Albuquerque (Blue Beetle), Seana Murphy’ego (Joe The Barbarian) i Danijela Zezeli (Scalped), w którym poznajemy nowy, krwawy aspekt koszmaru wojny! Scott Snyder stworzył bogatą, historyczną mitologię krwiopijców - napisał recenzent USA Today.

 

 

amerykanskiwampir1.JPG (214755 bytes)

 

Według Stephena Kinga wampiry nie powinny być: bladymi detektywami, którzy popijają Krwawą Mary i pracują jedynie nocą; melancholijnymi, spragnionymi miłości dżentelmenami z Południa; nastoletnimi anorektyczkami; chłoptasiami o wielkich, sarnich oczach.

A czym być powinny?
Zabójcami... Zimnymi jak głaz zabójcami, którym nigdy dość smakowitej grupy A. Złymi chłopcami i dziewczynami. Łowcami. Innymi słowy - głęboką, amerykańską nocą.


Chcecie poznać wampira o naprawdę ostrych zębach?
W takim razie - chłopcy i dziewczęta, Scott Snyder ma dla was komiks.
USA WEEKEND
Kiedy zdaje ci się, że znasz Stephena Kinga, on znów się wymyka i zadziwia. Nie odkładaj tej książki.
AIN'T IT COOL NEWS

Scott Snyder pisał wcześniej scenariusze do komiksów rozgrywających się w uniwersach Marvela i DC. Wydał też wysoko oceniany tom opowiadań grozy Voodoo Heart.

Stephen King to obecnie najsławniejszy twórca horrorów (Lśnienie, Smętarz dla zwierzaków czy Miasteczko Salem), z których wiele zostało sfilmowanych.

Brazylijczyk Rafael Albuquerque zyskał uznanie rysunkami do serii Superman/Batman, Crimeland i Mondo Urbano.

amerykanskiwampir3.JPG (202109 bytes)amerykanskiwampir2.JPG (176850 bytes)

 

1

Obrazy Grozy
Amerykański wampir
Scenariusz: Scott Snyder, Stephen King
Rysunki: Rafael Albuquerque
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 200 stron
Format: 170 x 260 mm
Cena: 89,99 zł
ISBN 978-83-237-4674-4
Język oryginału: angielski
Kategoria: komiks amerykański
Podkategoria: horror

2

Tytuł serii: Obrazy Grozy
Tytuł komiksu: Amerykański wampir
Numer tomu: 2
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Rafael Albuquerque, Mateus Santolouco
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 160
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 89,99 zł
ISBN: 978-83-237-4784-0
Data ukazania się: październik 2012
Tematyka: Horror

3


Tytuł serii: Obrazy Grozy
Tytuł komiksu: Amerykański Wampir
Numer tomu: 3
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Rafael Albuquerque, Sean Murphy
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
Format: 170 x 260 mm
Sugerowana cena detaliczna: 89,99 zł
ISBN: 978-83-281-1038-0
Data ukazania się: maj 2015
Tematyka: Horror

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY DRUKARNIA
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY WSZYSTKO DO BIURA
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS DRUKARNIA  NAJTAŃSZE NISZCZARKI
OPOWIADANIA INDEKS GALERII      
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI