TWITTER BLOGGER  SKULLATOR       PLIKI COOKIES  KANAŁ YOU TUBE    KOSTNICA FACEBOOK

nasz serwis EOPINIER.PL

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
KNOCK KNOCK

Knock-knock nie jest zwyczajną grą. Nazwanie jej po prostu horrorem zdaje się być niedopowiedzeniem. Gra w niezwykły sposób opowiada historię człowieka, który nocami błąka się po nawiedzonym domu, a jego zadaniem jest dotrwanie do świtu. Sytuacja, w której znajduje się główny bohater przypomina przerażającą wersję gry w berka, gdzie stawką jest jego życie. Gracz wciela się w tajemniczego lokatora zamieszkującego wielki dom, w środku ciemnego lasu. Od pewnego czasu do tego miejsca nocami ściągają hordy potworów i zjaw. Nie zawsze też wiadomo, co dzieje się naprawdę, a co jest wytworem chorej wyobraźni naszego bohatera. Te wszystkie czynniki sprawiają, że ciężko jest dotrwać do świtu przy zdrowych zmysłach. Gra bawi się graczem, snując swoją nierealną historię. Za produkcję Knock-knock odpowiada zespół Ice-Pack Lodge. W dofinansowanie gry zaangażowała się społeczność z Kickstartera.

 

 

 Indie (independent video game) niezależne gry komputerowe w żargonie zwane też indykami coraz śmielej poczynają sobie w świecie growym wychodząc z zaścianek na salony takie jak PS STORE czy Market Xbox.
Do indyków zalicza się właśnie Knock Knock – nietypowa gra, za którą odpowiada rozyjsie studio Ice-pick Lodge. Cięzko jednoznacznie zakwalifikować KK do jakiegoś gatunku, autorzy na samym początku gry informują, że jest to swoistego rodzaju medytacja. Myślę, że śmiało można ja tak nazwać lecz to powinien ocenić już indywidualnie gracz.
Ogólna zasadą jest specyficzna zabawa w chowanego w dużym domu z wieloma pomieszczeniami, do których jak sam podpowiada główny bohater dawno nie zaglądał. Lodger bo takie imię nosi nasz bohater cierpi na bezsenność, a brak snu wywołuje u niego migreny oraz zwidy – tak naprawdę nie wiemy czy mamy do czynienie z zewnętrznym czynnikiem, który nas straszy czy tez są to tylko wyobrażenia Lodgera.
Całość przedstawiona jest w sposób komiksowy i w klimacie grozy, Lodger słyszy stuki, hałasy i podejrzane dźwięki. Muzyka jest bardzo dobrze dobrana i mimo że nie jest to typowy horror na pewno trzyma mroczny klimat.
Grę polecam każdemu, kto lubi pokombinować w video rozgrywkach oraz dobry klimat.

KK+

 

Ice-pick Lodge producent
icehole wydawca
Techland wydawca PL
wymagania wiekowe: 16+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MENU

INDEKSY SOCIAL MEDIA NOWOŚCI LINKI
LITERATURA INDEKS KSIĄŻEK FACEBOOK KONKURSY TYLKOWCZASY.PL
FILM INDEKS FILMÓW TWITTER KINO ZAPOWIEDZI PREMIERY DZIELNICAZABAWEK.PL
KOMIKS INDEKS KOMIKSÓW BLOG KOSTNICA PROSTO Z PIECA PUKASPER.PL
GRY INDEKS GIER YOU TUBE KOSTNICA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE EOPINIER.PL
SERIALE INDEKS FIGUREK SKULLATOR NAPISZ DO NAS WSZYSTKO DO BIURA
OPOWIADANIA INDEKS GALERII     DRUKARNIA
DVD i BLU RAY INDEKS OPOWIADAŃ KRWAWNIK    
PUBLICYSTYKA

INDEKS KOSTNICA TVd

WSPÓŁPRACA    
TEORIA INDEKS SERIALI REDAKCJA    
HOBBY INDEKS FRAGMENTÓW LINKI    
GALERIA INDEKS CYTATÓW ZŁOTY KOŚCIEJ    
AUDIOBOOKI